دلدادگان استاد شجریان

امکان دانلود آسان و بدون دردسر موسیقی ایرانی

پیش درآمد و رنگ های استاد شهنازی

دوستان دلم نیامد وقتی نام استاد صبا وبلاگم را مزین نمود نام استاد همه دوران نوازنده بی بدیل تار استاد علی اکبر خان شهناری را نیاورم

پیش درآمد ها و رنگ های استاد شهنازی

   + ; ٦:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/۱٦
comment نظرات ()

کاروان صبا

سلام بر همراهان عزیزم

دوستداران آثار استاد شجریان از ایران، آمریکا ،آلمان ،چین و نقاط دیگر دنیا

جای بسیار خوشحالی دارد که هموطنان عزیزی در غرب و شرق دنیا هستند که با وجود دوری از حال و هوای وطن موسیقی اصیل ایرانی را می نیوشند و مشام جانشان معطر از بانگ ملکوتی موسیقی ایران زمین  می سازند . تا بحال دقت کرده اید که همه هنر های شرق علی الخصوص ایرانی به نوعی در حال عروج می باشند و سو به بالا دارند.

امروز برای شما عزیران قطعات فرح بخشی از اثر کاروان صبا که قطعات بازسازی شده از استاد ابوالحسن خان صبا می باشد را برای دانلود گذاشته ام.

مسعود شعاری به همراه محمد  محسن زاده با ساز های سه تار و تنبک تعدادی از چهار مضراب ها و رنگ های استاد دلنواز موسیقی ایرانی استاد صبا را باز پردازی نمودند که این نغمات از طرب انگیزی خاصی برخوردارند (همان طوری که می دانید چهار مضراب و رنگ مخصوص مجالس شادی و خوشی در دربار شاهان بود) البته رنگ آمیزی مسعود شعاری جلوه خاصی به قطعات  باز سازی شده داده انست.

 کاروان صبا

   + ; ٦:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/۱٦
comment نظرات ()

دانلود کامل ردیف آوازی استاد کریمی

سلام خدمت همه دوستداران موسیقی ایرانی

پس از غیبت طولانی در ارائه مطالب و آهنگ های جدید امروز می خوام ردیف کامل استاد کریمی را که در اکثر سایتها و وبلاگها نمی شه سالم اونو گیر آورد برای شما عزیزان بگذارم.

بی شک گوش کردن به آلبوم های استاتید می تواند بهترین راه برای آشنایی با دستگاههای موسیقی ایرانی باشد چون به تدریج در جان و دل انسان آرام می گیرد و با شنیدن هر نغمه در هر کجا آدرس درست در ذهن تداعی می شود. آثار استاد شجریان اگر چه از نظر تکنیک آوازی بسیار غنی و سنگین می نماید اما خود بنده به تجربه دریافته ام که گوش جان این صدای آسمانی را بهتر و بیشتر به ذهن می سپارد .

اما بی تردید ردیف استاد کریمی (و ردیف خوانی های مشابه )با معرفی دستگاه و گوشه ها می تواند استادی باشد همراه هر لحظه ما و اثری ارزشمند در صفحه دیرین موسیقی دستگاهی ایران.

دانلود ردیف آوازی استاد کریمی

   + ; ٧:٠۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٧/۸/٧
comment نظرات ()